Menü Aç

MEB 2015 İl Dışı Yer Değiştirme Atama Sonuçları

Öğretmenlerin 2015 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları MEB tarafından açıklandı. Çok sayıda öğretmenin merakla beklediği sonuçlara Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sistemi üzerinden TC kimlik numarası ile bakılabiliyor. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak sonuçları kontrol edebilirsiniz.

2015 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları

2015 İl Dışı İlişik Kesmede Yapılması Gereken İşlemler

Atamaları gerçekleşen öğretmenler öncelikle bağlı oldukları okula kararnamelerinin gelmesini beklemesi gerekiyor. Yer değiştirme suretiyle atamalara ilişkin kararnameler, atamaların yapıldığı tarihten itibaren en geç üç iş günü içinde İl Millî Eğitim Müdürlüklerine gönderilir. İl Millî Eğitim Müdürlükleri ise atama kararnamelerini en geç beş iş günü içinde okul müdürlüklerine yönlendirir. Kararname geldikten okul ile ilişik kesilerek buna dair belge alınır.

Bu belgeyle birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gidilir ve oradan da de ilişik kesilir. İlçe de ilişik kesme işlemleri sırasında sizi Mal Müdürlüğüne gönderir ve bazı işlemleri yapmanız istenir. Mal müdürlüğünden sonra tekrar Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gidilerek konuyla ilgili evraklar teslim alınır. Bu evrakları tekrar okulunuza götürerek personel nakil bildiriminizi alırsınız ve bu bildirimi atandığınız yeni okula götürmeniz gerekir. Ek olarak okulunuz tarafından yolluk yapılır.

İlişik kestikten sonra 15 gün içerisinde yeni görev yerinizde başlangıç işlerini tamamlamanız gerekir, bu süre içerisinde işlemler tamamlanmaz ise istifa etmiş sayılırsınız.

-
 

Tüm öğretmen evlerini görmek için tıklayınız

Öğretmenevi konaklama fiyatlarının da yer aldığı tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın genel kullanıma sunmuş olduğu e-destek hizmet modülünden derlenmiş olup, eksik olan fiyat ve adres bilgileri editörlerimiz tarafından öğretmenevleriyle iletişime geçilerek sağlanmıştır. Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri için kurum ile irtibata geçilmesi gerekmektedir. Ogretmenevine.com içeriğinde yer alan hiç bir kurum ile doğrudan ilişki içerisinde değildir. İçerik ile ilgili düzeltme istekleri için İletişim bölümünden başvuruda bulunabilirsiniz. İlgili kurum ile irtibata geçilip teyit edilmeden yapılan işlemlerde Ogretmenevine.com sorumlu değildir, tutulamaz.