Menü Aç

Seminer Çalışmasında İl Müjdesi

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin her yıl karnelerin verilmesinin ardından Haziran ayı sonuna kadar gitmek zorunda oldukları seminer çalışmalarına ait bir düzenleme yazısı yayınladı.

Buna göre; önceden bulundukları il sınırları içerisindeki okullarda yapılan seminerlere katılabilen öğretmenler yapılan düzenleme sayesinde istedikleri illerdeki seminer çalışmalarına katılabilecekler. Yeni uygulamadaki kolaylıklardan birisi de öğretmenlerin farklı illerde seminer çalışmalarına katılması için matbu bir formu doldurarak imzalamalarının yeterli olması oldu.

Okulların resmi yazı ile imzalattığı yazının ilişiğinde bulunan form doldurularak seminer yapmak istediğinin İli seçebileceksiniz. Okul kısmını hallettikten sonra hangi ilde çalışmak istiyorsanız o İlin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe ile müracaatta bulunarak seminer yapmak istediğiniz okulu seçiyorsunuz.

Bu uygulamada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta seçilen okulun emsal okul olması. Bu doğrultuda Ortaokulda görev yapan öğretmenler Ortaokulu, Teknik Lisede görev yapan öğretmenler ise Teknik Liseleri tercih edebilecek.

Seminer çalışması tamamlandıktan sonra seminere katıldığınız okulun bağlı olduğu ilçeden yazı alarak kendi okulunuza en geç 1 Eylül tarihine kadar teslim etmelisiniz. Farklı il tercih etmeyen öğretmeneler kendi ilçesi içerisinde de okul değişikliği yapabilecekler.

-
 

Tüm öğretmen evlerini görmek için tıklayınız

Öğretmenevi konaklama fiyatlarının da yer aldığı tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın genel kullanıma sunmuş olduğu e-destek hizmet modülünden derlenmiş olup, eksik olan fiyat ve adres bilgileri editörlerimiz tarafından öğretmenevleriyle iletişime geçilerek sağlanmıştır. Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri için kurum ile irtibata geçilmesi gerekmektedir. Ogretmenevine.com içeriğinde yer alan hiç bir kurum ile doğrudan ilişki içerisinde değildir. İçerik ile ilgili düzeltme istekleri için İletişim bölümünden başvuruda bulunabilirsiniz. İlgili kurum ile irtibata geçilip teyit edilmeden yapılan işlemlerde Ogretmenevine.com sorumlu değildir, tutulamaz.